سامسونگ از اولین نمایشگر تاشو-کشویی پرده برداشت

BirHosting News Flex Hybrid OLED
توسط

سامسونگ به‌عنوان پیشروترین برند در دنیای نمایشگرهای OLED از محصول جدیدی به نام Flex Hybrid OLED پرده برداشته است که قابلیت‌های تاشدن و حرکت کشویی را به‌صورت هم‌زمان ارائه می‌کند. این نمایشگر تاشو-کشویی می‌تواند در گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و لپ‌تاپ‌ها استفاده شود.

همان‌طور که در شایعات آمده بود، سامسونگ در آستانه نمایشگاه CES 2023 از پنلی ۱۰.۵ اینچی موسوم به Flex Hybrid OLED پرده برداشته که نسبت تصویر آن ۴:۳ است. این نمایشگر می‌تواند از یک طرف به‌صورت کشویی باز شود و به پنلی ۱۲.۴ اینچی با نسبت تصویر ۱۶:۱۰ تبدیل شود. این پنل که قرار است در نمایشگاه پیش رو به‌صورت فیزیکی به نمایش گذاشته شود، همچنین از وسط قابلیت تاشدن دارد.

BirHosting News Flex Hybrid OLED 2

سامسونگ به توسعه نمایشگر تاشو-کشویی ادامه می‌دهد

سامسونگ در CES 2023 از دو پنل OLED دیگر هم که اندازه آن‌ها به‌صورت کشویی قابل‌تغییر است، رونمایی می‌کند. یکی از این محصولات Flex Slidable Solo نام دارد که یک پنل ۱۴ اینچی OLED است و می‌تواند با حرکت کشویی به ۱۷.۳ اینچ برسد. محصول بعدی Flex Slidable Duet نام دارد که در اصل ۱۴ اینچی است، اما می‌تواند از هر دو طرف به‌طور کشویی بزرگ‌تر شود و به ۱۷.۳ اینچ برسد.

BirHosting News Flex Hybrid OLED 1

این پنل‌ها اجازه ساخت دستگاه‌هایی را می‌دهند که در حالت عادی کوچک و فشرده به‌نظر می‌رسند، اما در صورت نیاز می‌توانید آن‌ها را بزرگ‌تر کنید. البته بعید است که فعلاً محصولی برای جریان اصلی بازار با این فناوری‌ها عرضه شود. پیش‌تر گفته شده بود که سامسونگ در نظر دارد یک تبلت با دو‌بار قابلیت تاشدن بسازد، اما هنوز چنین اتفاقی نیفتاده است.

اگرچه گوشی‌های تاشو چند سالی است که وارد بازار شده‌اند، اما فروش آن‌ها هنوز به حد کافی افزایش پیدا نکرده است. هزینه بالای این فناوری می‌تواند یکی از عوامل بازدارنده در این زمینه باشد. اما با توجه به سرمایه‌گذاری عظیم سامسونگ در این حوزه، احتمالاً درنهایت شاهد فراگیرشدن این صفحات نمایش خواهیم بود.


پست های توصیه شده