بازی‌های Xbox برای Nvidia GeForce

birhosting news بازی‌های Xbox index
توسط

مایکروسافت بازی‌های Xbox خود را به سرویس بازی ابری GeForce Now انویدیا می آورد. برد اسمیت، رئیس مایکروسافت، امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی در بروکسل، این خبر را اعلام کرد زیرا به دنبال متقاعد کردن قانونگذاران اتحادیه اروپا برای تایید خرید اکتیویژن بلیزارد است.

اسمیت در یک کنفرانس مطبوعاتی با حضور The Verge گفت: مایکروسافت بازی‌های Xbox خود را که روی رایانه‌های شخصی اجرا می‌شوند به سرویس بازی ابری GeForce Now Nvidia می‌آورد. ما تمامی بازی‌های شرکت اکتیویژن بلیزارد ازجمله مجموعه‌ی محبوب Call of Duty به سرویس GeForce Now اضافه خواهیم کرد

قبل از اینکه بتوانید بازی‌ها را در GeForce Now بازی کنید، باید بازی‌ها را به صورت جداگانه بخرید. قراردادی ۱۰ ساله برای حق استریم است.

مایکروسافت می‌گوید گیمرها می‌توانند صرف‌نظر از محل خریداری بازی‌ها(ویندوز استور، استیم یا اپیک گیمز استور)، آن‌ها را استریم کنند. مایکروسافت فعلا هیچ اشاره‌ای به سرویس اختصاصی Xbox Cloud Gaming یا Xbox Game Pass نکرده است. فیل آیزلر، قائم‌مقام انویدیا، به ورج گفت که نمی‌تواند درباره‌ی سرویس Game Pass سخن بگوید.

در ازای این توافق، انویدیا اکنون به طور عمومی از معامله اکتیویژن بلیزارد مایکروسافت پشتیبانی می کند. این همکاری انتخاب بیشتری را به گیمرها ارائه می دهد و نگرانی های انویدیا را در مورد خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت برطرف می کند. بنابراین، انویدیا پشتیبانی کامل خود را برای تأیید نظارتی خرید ارائه می‌کند.» د بخشی دیگر از بیانیه مطبوعاتی انویدیا آمده است

آیزلر می‌گوید به موجب قرارداد جدید، انویدیا بازی‌های تحت مالکیت مایکروسافت را در همان روز انتشار یا تا حد امکان نزدیک‌به روز انتشار، به سرویس GeForce Now اضافه می‌کند. این قرارداد افزون‌بر بازی‌هایی مثل Minecraft شامل بازی‌های سرویس بتل‌دات‌نت نظیر Overwatch خواهد بود. البته این بازی‌ها فقط به شرطی به GeForce Now اضافه می‌شوند که مایکروسافت قرارداد با اکتیویژن را نهایی کند. احتمالا تا چند هفته‌ی دیگر بازی‌های مایکروسافت به GeForce Now اضافه خواهند شد. البته اضافه شدن تمامی بازی‌ها ممکن است تا یک سال طول بکشد..