SEO چیست؟

BirHosting tutorials seo 1
توسط

تمام افرادی که در حوزه وب سایت، و کسب و کارهای آنلاین، فعالیت دارند می خواهند در نتیجه های ابتدایی موتورهای جستجو قرار گیرند.این امر نیازمند دانستن اصول سئوSEO که از زیرمجموعه‌های دیجیتال مارکتینگ می باشد. سئو به بالا بردن میزان بازدید یک سایت می کند ، یکی از این روش‌ها، تولید محتوا است. به منظور افزایش میزان محتوای یک سایت و بالا رفتن حجم آن، میزان بازدید سایت بالا می رود. امروزه از روش‌های متعددی برای افزایش رتبه وب‌سایت استفاده می‌شود که باعث موفقیت سئو مارکتینگ شده است.

bir hosting what is SEO

سئو مخفف چیست؟

معنی  واژه SEO به فارسی سئو نوشته می شود و سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization می باشد و به معنای بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد. هدف تکنیک های سئو این است که هنگام جستجوی موضوع مورد جست وجو در گوگل و یا سایر موتورهای جستجو، رتبه‌ی بهتری را به مقاله‌ها و محتوای یک سایت اختصاص دهند.

مزایای استفاده از  SEO

استفاده از سئو مزایای زیادی دارد که شامل افزایش درآمد، افزایش مشتری و افزایش فروش می شود. از این رو به بهبود و توسعه کسب وکار شما نیزکمک شایان توجهی می‌کند. همچنین، بهینه‌سازی موتورهای جستجو به بازاریابی و کسب و کار شما کمک می کند. افزایش بهینه‌سازی مطالب سایت، به مرور به افزایش میزان سرمایه و یا بازگشت سرمایه از دست رفته در کسب و کار منجر می شود.

هدف اصلی سئو، دستیابی به بالاترین رتبه در جستجوی گوگل است که ارتباط مستقیمی با کلمات کلیدی و صفحات سایت وجود دارد. نتیجه و عمل جستجو نیز بر اساس کلمات کلیدی، انجام می شود. با گذشت زمان و با افزایش میزان کلیک‌هایی که بر روی لینک سایت،  میزان سئو سایت بر اساس قوانین ومعیارهای گوگل ، افزایش پیدا می کند. که به بهبود نمایش لینک سایت، در نتایج جستجو کمک می کند.

چند نکته برای دستیابی به نتایج در سئو:

۱.توجه به نیاز مخاطب درعین رسایی کلام از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به کار بردن کلمات و عبارات پر بازدید در محتوای مقالات شما، شیوه ی خوبی برای جذب بازدید کننده است.

امکان اشتراک گذاری آسان با قراردادن آیتم های شبکه های اجتماعی در زیر هر پست این امر موجب سهولت کار می شود.
محتوای خوب و پیوسته که دارای زمان بندی منظم باشد از نکات حائز اهمیت برای دستیابی به نتیجه بهتر است.