بهترین راه ها برای انتخاب نام دامنه مناسب

birhosting domainname index
توسط

انتخاب نام دامنه امروزه سخت تر از چند سال پیش است. دلیل دشواری یافتن دامنه مناسب این است که اکثر نام های دامنه گرفته شده است. یک نفر می تواند صدها دامنه را به نام خود ثبت کند و به تمدید دامنه ها ادامه دهد تا با قیمت های بالاتر بفروشد.

birhosting domainname1

قبل از اینکه جلوتر برویم، باید بدانیم "نام دامنه چیست؟"
نام دامنه بخشی از یک آدرس شبکه است که آن را به عنوان متعلق به یک دامنه خاص یا نام منحصر به فردی که در URLهای وب سایت شما ظاهر می شود شناسایی می کند.

در اینجا چند روش اساسی برای انتخاب نام دامنه مناسب آورده شده است.

۱. نام منحصر به فرد همیشه شیرین است: اکثر مردم یک نام منحصر به فرد را ترجیح می دهند که به خاطر سپردن آسان تر و یافتن سریعتر از طریق اینترنت باشد، همچنین به افزایش رتبه گوگل کمک می کند.

۲. همیشه نام های کوتاه تری انتخاب کنید. همیشه عاقلانه است که یک نام دامنه کوتاه‌تر از نام بزرگ طولانی انتخاب کنید، که به خاطر سپردن آن سخت است و نوشتن آن در نوار آدرس دشوار است، بهتر است دامنه خود را تا جایی که می‌توانید کوتاه‌تر کنید.

۳. در مورد پسوندهای دامنه خود هوشمند باشید. همانطور که می دانیم Old is Gold است، قدیمی ترین پسوند دامنه .com است و هنوز هم در بین همه افزونه ها بسیار پرطرفدار و محبوب است. پسوند .com سئو دوستانه است و این دلیل اصلی سختی یافتن این دامنه ها است. همه کسانی که می خواهند به آدرس URL مراجعه کنند، همیشه ابتدا یک .com و سپس بقیه را امتحان می کنند، بنابراین سعی کنید ابتدا یک پسوند .com دریافت کنید و اگر نتوانستید هیچ یک از پسوندهای دامنه مورد نظر خود را پیدا کنید، به دنبال .net ، .org و غیره باشید.

۴. دامنه باید حاوی کلمه کلیدی باشد. همیشه به دنبال یک دامنه کلمه کلیدی کامل باشید، به عنوان مثال، اگر کسب و کار شما مربوط به کتاب است و کتاب را به صورت آنلاین یا در یک فروشگاه می فروشید، دامنه شما باید حاوی کلمه "کتاب" در آن باشد. کلمات کلیدی حاوی دامنه همیشه در موتورهای جستجو (SEO) حرف اول را می زنند.

سخن پایانی

در پایان، قبل از انتخاب نام دامنه برای کسب و کار خود، باید بدانید که نام دامنه باید به راحتی قابل یادآوری، تایپ آسان و جستجوی آسان در اینترنت باشد.

birhosting domainname2

پست های توصیه شده