استفاده ی بهینه و درست از تگ های Heading در وبسایت

BirHosting tutorials seo 16
توسط

 استفاده ی درست از Heading ها باعث خوانایی، مطالعه و درک بهتر برای کاربر می شود. در صورت عدم بکارگیری هدینگ ها مطالب نیز دشوار و خسته کننده خواهد بود. همچنین یک تیتربندی منظم به شما کمک می کند تا یک ساختار پیوسته برای محتوای خود داشته باشید.هدینگ ها علاوه بر تیتیر بندی و استایل دادن به نوشته شما ساختار سایت را شکل می دهند. برای استفاده از تگ های عنوان بندی، تگ های تیتر، تگ های هدینگ را در ترجمه عبارت Heading Tags به کار برده اند.

birhosting tag heading

برای درک بهتر اهمیت تگ ها با توجه به شماره گذاری صورت گرفته تگ H1 اولین تگ می باشد که در مجموعه تگ های سرتیتر قرار دارد. این تگ بسیار مهم می باشد ولازم است هر صفحه از سایت یک تگ H1 داشته باشد. که برای بیان عنوان صفحه بکار می رود. برای سئو بهتر است محتوای تگ H1 و تگ Title یکسان باشند. و یا بیشترین ارتباط را با یکدیگر داشته باشند و اخرین تگ H6 بوده و کمترین اهمیت را برخوردار است.
موتورهای جستجو از تگ های هدینگ Heading حهت تعیین فرمت محتوای صفحه و دسته بندی محتوا صفحه استفاده می کنند. از این رو موتورهای جستجو برای ایندکس کردن ساختار صفحه از تگ های هدینگ Heading استفاده می کنند. تگ های هدینگ به کاربران نیز در درک محتوای صفحه کمک می کند.

هدف اصلی استفاده از تگ های هدینگ Heading دسته بندی محتوای سایت با هدینگ های مختلف بودهاست (H1-H6). کاربران درصورتی که سایت شما از هدینگ ها Heading به درستی استفاده کرده باشد راحتتر با سایت ارتباط می گیرند. تیترها و تگ‌های عنوان مرزهایی را ترسیم می‌کنند تا محتوا ساختار یافته، یکپارچه و منظم جلوه کند. پس استفاده از تگ های عنوان یک الزام است که متن را هدفمند و حرفه‌ای می‌کند.

کلمات کلیدی در تگ های هدینگ Heading

از توصیه های مهم بکار رفته برای سئوی کلمات کلیدی این است. که بهتر است از کلمه کلیدی اصلی صفحات را در متا تگ عنوان و تگ H1 به برود. همچنین در متا تگ توضیحات نیز بهتر است از کلمه کلیدی استفاده شود. طبقه بندی کلمات کلیدی برای آنکه به توان در هنگام تولید محتوا برای ایجاد تمرکز بر روی آنها برنامه ریزی کرد نیز از اهمیت یرخورداراست.

دفعات استفاده از از تگ های هدینگ

برای بهینه ساز یو سئو وب سایت ها نیز باید از یک تگ H1 برای عنوان اصلی صفحه استفاده کرد. میزان استفاده از سایر تگ های هدینگ بستگی به ساختار صفحات دارد. شما در ابتدای صفحه از تگ H1 استفاده کنید و سایر بخش های محتوای اصلی خود را به ترتیب با همان اصولی که قبلاً ذکر شد ادامه می دهید.

همچنین می توانید یا در سمت چپ مقاله خود یک ساید بار Sidebar داشته باشید. هر کدام از این بخش ها می توانند یک تگ H1 جداگانه برای خود داشته باشند، گوگل هر کدام از این H1 ها را عنوان اصلی آن بخش در نظر خواهد گرفت.
از اشتباهات رایج در سئو داخلی حذف تگ H2 و استفاده از تگ H3 به جای آن است. توجه داشته باشید که برای جریمه نشدن توسط گوگل کافیست که تگ های هدینگ Heading صفحه باهم در ارتباط باشند.

برای بهینه کردن تگ ها شما می توانید بخشی از کلمات کلیدی یا خود کلمات کلیدی را در تگ های هدینگ Heading به کار ببرید. اما درصورتی که عناوین شما فاقد کلمات کلیدی باشند.البته که استفاده بیشتر از تگ H1 باعث می شود که ربات‌های گوگل که قادر به خزش بیش از یک H1 هستند. با این کار به سئوی سایتتان آسیب بزنند. درمورد تگ‌های H2 تا H6 محدودیتی وجود ندارد.