آموزش بخش Git™ Version Control در cPanel

BirHosting tutorials cpanel 12
توسط

در این بخش با آموزش Git™ Version Control در خدمت شما عزیزان خواهیم بود.

Git™ Version Control ابزار جدیدی در هاست سی پنل میباشد که با استفاده از آن می توانید یک یا چند انباری (repository) برای خود ایجاد کرده و یا آنها را مدیریت نمایید. در توضیح این قابلیت در سی پنل چنین بیان شده است:

Git™ Version Control  این امکان را برایتان فراهم میکند تا انبار های GIT را روی حساب سی پنل خود ایجاد، حذف، مدیریت یا تجمیع نمایید. با استفاده از GIT شما می توانید ست های فایل را نگهداری کنید و تغییرات آنها را با استفاده از  انواع ادیتور ها پیگیری نمایید. با استفاده از Git می توانید ست های فایل ها (مانند فایل ها و دارایی های یک وب سایت، پروژه توسعه یک نرم افزار، و حتی یکسری فایل های ساده متن) را مدیریت نمایید.

در صورتی که دسترسی به Shell برای شما فعال باشد می توانید به کنسول دستورها دسترسی داشته باشید و در صورتی که به Shell دسترسی ندارید تنها می توانید از طریق ابزار موجود در سی پنل انبارها (repositories) را ایجاد، حذف و یا تجمیع (clone) نمایید.

BirHosting Git

Clone URL
در این بخش میتوانید آدرس دانلود انباری (repository) را وارد نمایید تا سی پنل از این آدرس بتواند دانلود را انجام دهد.

Repository Path
در این کادر باید یک اسم دلخواه وارد نمایید تا  یک پوشه برای پروژه شما ایجاد شود. باید دقت کنید نام این پوشه باید با حروف انگلیسی بوده و از بکار بردن کاراکتر هایی مانند \ * | ” ‘ < > & @ ` $ { } [ ] ( ) ; ? : = % # خودداری نمایید.در اینجا دقت کنید که وقتی یک انباری را ایجاد کردید نباید بعدا آن پوشه را پاک کنید و یا فایل های داخل آنرا تغییر دهید چون این کار باعث خراب شدن و از کار افتادن انباری می شود.

Repository Name
در اینجا یک نام دلخواه برای پروژه خود انتخاب کنید در در لیست گیت ها منتشر شود و آنرا به راحتی پیدا نماید. برای نهایی سازی روی  “Create” کلیک کرده تا پروژه گیت شما ایجاد شود .

نکته : اسامی پوشه های زیر پوشه های ممنوع میباشند و نباید در این پوشه ها Git را ایجاد، حذف و یا تغییر دهید:

.cpanel
.trash
etc
mail
ssl
tmp
logs
.cphorde
spamassassin
.htpasswds
var
cgi-bin
.ssh
perl5
access-logs


پست های توصیه شده