آموزش بخش های مختلف صفحه ی اصلی در cPanel

BirHosting tutorials cpanel 2
توسط

بخش های مختلف صفحه ی اصلی را با توجه به شکل زیر به شما آموزش می دهیم:

 

BirHosting cPanel part 2

عکس بالا در قسمت ۱ در  که در سمت چپ قرار دارد منویی را مشاهده می کنید که در تمام صفحات جانبی cPanel قرار دارد که شامل دو بخش می باشد. بخش اول آن به صورت مربع هست با کلیک روی آن به Home یا صفحه ی اصلی cPanel منتقل می شوید و در بخش پایینی آن گزینه ی User Manager قرار دارد. در صورت کلیک به این صفحه وارد می شوید در آنجا می توانید کاربران مختلفی  برای ورود به cPanel خود تعیین کنید. از جمله دسترسی این افراد را به بخش های Email ، FTP و Web Disk محدود نمایید و یا پسورد این افراد را تغییر دهید.

 

 به وسیله قسمت ۲ که در بالای صفحه قرار داشته و همانند قسمت ۱ در تمام صفحات جانبی cPanel قرار دارد، در این قسمت در سمت راست ترین قسمت آن LOGOUT قرار دارد. زمانی که کار شما با کنترل پنل cPanel به پایان رسید با کلیک روی این قسمت از cPanel خارج شوید.

دومین گزینه از سمت راست گزینه ی User-preferences که در صورت کلیک روی آن منویی به صورت عمودی به شکل زیر برای شما به نمایش داده خواهد شد.

Birhosting User preferences

Account Preferences

 به وسیله این قسمت Account Preferences شما می توانید محل قرار گرفتن پیام های cPanel را مشخص کنید که برای مثال می توانید آن را بالا راست یا پایین چپ قرار دهید.

Password & Security میتوانید با دانستن پسورد قبلی خود پسورد خود را با پسورد جدید جایگزین کنید.

با Change Language می توانید زبان cPanel خود را به زبان های پشتیبانی شده توسط این کنترل پنل تغییر بدهید، متاسفانه cPanel از زبان فارسی پشتیبانی نمی کند.

 Contact Information می توانید تنظیمات مربوط به اطلاعات تماس خود را تنظیم و ویرایش کنید.

با کلیک بر روی  Reset Page Settings می توانید تنظیمات صفحه ی جاری که در آن قرار دارید را به حالت اولیه تغییر دهید.

در بخش بعدی شما می توانید برای دسترسی سریعتر به بخش مورد نظرتان بخشی از نام یا تمام آن را سرچ کنید.

  در قسمت ۳ شما سطرهایی را می بینید که هرکدام شامل چند زیر مجموعه مربوط می باشند و شما میتوانید با توجه به نیاز و تنظیمات مورد نظرتون هر کدام کد مد نظرتان هست را انتخاب کنید که شامل Files - Databases - Domains Email - Metrics - Security - Software - Advanced - Preferences - Applications می باشند.

سمت راست هر یک از این سطر ها یک علامت منفی وجود دارد که میتوانید این سطر ها را مخفی کرده و یا دوباره به حالت اولیه خود برگردانید. شما می توانید با قابلیت Drag and Drop این سطر ها را نسبت به هم جا به جا کرده و هر کدام که کاربرد بیشتری برایتان دارد را به بالای صفحه منتقل کنید.

قسمت ۴ که مربوط به General Information می باشد که از طریق آن می توانید اطلاعاتی از قبیل کاربر فعلی، دامنه ی اصلی، آی پی سرور، آخرین آی پی وارد شده به کنترل پنل، قالب فعلی و اطلاعات سرور را مطلع شوید.

در قسمت ۵ که بخش Statistics است شما از آمار هاست خود مثل مقدار فضای مصرفی تعداد محدودیت های منابع از جمله تعداد ایمیل ها سای دامین ها، پهنای باند و ... مطلع می شوید که به شما اطلاعات مناسب در جهت بهینه مصرف کردن منابع در دسترس می دهد.

 پایین صفحه ی کنترل پنل cPanel نیز چند لینک مفید در مورد آموزش cPanel قوانین و مقررات استفاده از آن و اطلاعات مربوط به نماد تجاری و نسخه ی فعلی cPanel شما نمایش داده می شود که در صورت نیاز می توانید به این لینک ها مراجعه کنید.


پست های توصیه شده