هزینه اشتراک اینترنت استارلینک کاهش یافت

BirHosting News starlink_monthly_price index
توسط

بسیاری از کاربران اینترنت شرکت اسپیس ایکس به‌تازگی ایمیلی از سوی این شرکت (SpaceX) دریافت کرده‌اند که در آن به کاهش هزینه‌ی اشتراک ماهانه اینترنت استارلینک اشاره شده است. اسپیس ایکس تغییر شرایط بازار را دلیل اصلی این موضوع اعلام کرده است.

کاهش قیمت اشتراک ماهانه‌ی استارلینک در کشورهای مختلف یکسان نبوده و برای مثال، کاربران ساکن در برزیل و شیلی از این پس برای خرید اشتراک یادشده به جای ۱۰۰ دلار باید ۵۰ دلار بپردازند. این موضوع در کشورهای اروپایی و بریتانیا نیز صدق کرده و به‌نظر می‌رسد که بیشترین کاهش قیمت در مناطقی اعمال شده که شرکت‌های دیگر در آن‌‌جا اینترنت ارزان‌تری را ارائه می‌دهند.

BirHosting News starlink_monthly_price

در حال حاضر هزینه‌ی اشتراک ماهانه‌ی استارلینک در آمریکا ۱۱۰ دلار و هزینه‌ی گیرنده‌ی آن نیز ۵۹۹ دلار است. همچنین هزینه‌ی ابتدایی اشتراک پریمیوم استارلینک ۲،۵۰۰ دلار و هزینه‌ی ماهانه‌ی آن نیز ۵۰۰ دلار می‌باشد. این اشتراک، اینترنتی با سرعت ۳۵۰ مگابایت بر ثانیه را در دسترس کاربران قرار می‌دهد. با این وجود، گران‌ترین اشتراک استارلینک، که با نام ماری‌تایم (Maritime) برای کشتی‌ها و قایق‌ها معرفی شده است، با قیمت ۵۰۰۰ دلار به کاربران ارائه می‌شود.


پست های توصیه شده