دانلود Linux Mint

BirHosting Download Linux mint index
توسط

لینوکس مینت در سال ۲۰۰۶ با یک نسخه بتا، ۱.۰، با نام رمز Ada، بر اساس کوبونتو آغاز شد. لینوکس مینت ۲.۰ 'باربارا' اولین نسخه ای بود که از اوبونتو به عنوان پایگاه کد خود استفاده کرد. تا قبل از انتشار Linux Mint 3.0، 'Cassandra'، کاربران کمی داشت.
لینوکس مینت ۲.۰ بر اساس اوبونتو ۶.۱۰ بود که از مخازن بسته اوبونتو استفاده می کرد و از آن به عنوان یک پایگاه کد استفاده می کرد. سپس از پایگاه کد خود پیروی کرد و هر نسخه را از نسخه قبلی ساخت، اما همچنان به استفاده از مخازن بسته آخرین نسخه اوبونتو ادامه داد. این باعث شد که پایه‌های دو سیستم تقریباً یکسان باشند و به جای اینکه نعنا یک چنگال باشد، سازگاری کامل بین آنها را تضمین می‌کند.

BirHosting Download Linux mint

ویژگی‌های Linux Mint

لینوکس مینت یک سیستم عامل برای رایانه‌های رومیزی و لپ تاپ است. این برنامه برای کار کردن "out of the box" طراحی شده است و به طور کامل با برنامه هایی که اکثر مردم به آن نیاز دارند مجهز شده است.

طراحی گرافیک
به صورت سه بعدی با بلندر کار کنید، تصاویر را در Gimp بکشید یا ویرایش کنید، از Inkscape برای گرافیک های برداری استفاده کنید.

بهره‌وری
با مجموعه کامل آفیس LibreOffice، از واژه‌پرداز استفاده کنید، ارائه‌ها، نقشه‌ها، صفحات گسترده یا حتی پایگاه‌های داده بسازید. اسناد PDF یا Microsoft Office را به راحتی وارد یا صادر کنید.

وب
وبگردی کنید، یوتیوب و نتفلیکس را با فایرفاکس تماشا کنید. هر وب سایتی را برای دسترسی فوری به یک برنامه دسکتاپ تبدیل کنید.

چند رسانه‌ای
از موسیقی خود لذت ببرید، تلویزیون و فیلم تماشا کنید، به پادکست ها، Spotify و رادیو آنلاین گوش دهید.

بازی
با Steam به بیش از ۷۸۰۰ بازی دسترسی داشته باشید. برای دریافت بیشتربازی‌های بیشتر می‌توانید GOG را نصب کنید.

دانلود Linux Mint

Cinnamon Edition

محبوب ترین نسخه لینوکس مینت، نسخه Cinnamon است. Cinnamon در اصل برای و توسط Linux Mint توسعه یافته است. منعطف، زیبا و پر از ویژگی های جدید است.

 

MATE Edition

لینوکس مینت همچنین در توسعه MATE، یک محیط دسکتاپ کلاسیک که ادامه GNOME 2، دسکتاپ پیش‌فرض لینوکس مینت بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ است، مشارکت دارد. اگرچه چند ویژگی را از دست می‌دهد و توسعه آن کندتر از Cinnamon است، MATE سریع‌تر اجرا می‌شود. از منابع کمتری استفاده می کند و پایدارتر از دارچین است.

Xfce Edition

Xfce یک محیط دسکتاپ سبک است. از ویژگی های زیادی مانند Cinnamon یا MATE پشتیبانی نمی کند، اما بسیار پایدار است و در استفاده از منابع بسیار سبک است.


پست های توصیه شده