دانلود Fedora Workstation

BirHosting Download Fedora index
توسط

فدورا یک سیستم عامل محبوب آزاد مبتنی بر Linux است. فدورا به عنوان یک سیستم عامل امن و با کاربردهای عمومی طراحی شده است. این سیستم عامل در چرخه انتشار شش ماهه تحت نظارت پروژه فدورا توسعه یافته است. فدورا توسط Red Hat حمایت مالی می شود.

تاریخچه ی فدورا

توزیع فدورا برای اولین بار در ۶ نوامبر ۲۰۰۳ رسماً منتشر شد. فدورا یک پروژه داوطلبانه بود که نرم افزار اضافی را برای توزیع Red Hat فراهم می کرد. هنگامی که Red Hat Linux متوقف شد ، پروژه Fedora Linux به عنوان یک توزیع لینوکس راه اندازی شد. از آنجا که Red Hat Enterprise Linux از پروژه Fedora حمایت مالی می کند ، Fedora یک علامت تجاری از Red Hat Inc است.

BirHosting Download Fedora

ویژگی‌های Fedora Workstation

مناسب برای توسعه دهندگان
Fedora Workstation یک سیستم عامل قابل اعتماد، کاربر پسند و قدرتمند برای لپ تاپ یا رایانه رومیزی شما است. از طیف گسترده ای از توسعه دهندگان، از علاقمندان و دانشجویان گرفته تا حرفه ای ها در محیط های شرکتی پشتیبانی می کند.

رابط کاربری زیبا
روی کد خود در محیط دسکتاپ GNOME تمرکز کنید. گنوم با بازخورد توسعه‌دهندگان ساخته شده است و حواس‌پرتی را به حداقل می‌رساند، بنابراین می‌توانید روی چیزهای مهم تمرکز کنید.

جعبه ابزار متن باز
از تلاش برای یافتن یا ساخت ابزارهای مورد نیاز خود بگذرید. با مجموعه کامل زبان‌ها، ابزارها و ابزارهای منبع باز فدورا، همه چیز با یک کلیک یا خط فرمان فاصله دارد. حتی میزبانی پروژه و مخازنی مانند COPR وجود دارد تا کد و بیلدهای شما را به سرعت در دسترس جامعه قرار دهد.

مجازی سازی
ماشین‌های مجازی را به سرعت راه‌اندازی کنید و کد خود را با استفاده از جعبه‌های GNOME روی پلتفرم‌های مختلف آزمایش کنید. یا ابزارهای مجازی سازی قدرتمند و قابل اسکریپت را برای کنترل بیشتر جستجو کنید.

فشرده‌سازی
با پشتیبانی از تصویر داخلی Open Container Initiative (OCI) برنامه های خود را کانتینر کنید یا برنامه های کانتینری را خارج از جعبه اجرا کنید.

BirHosting Download Fedora 1

Fedora Media Writer

شروع به کار با فدورا راحت تر از همیشه است. تنها چیزی که نیاز دارید یک درایو فلش USB 2 گیگابایتی و Fedora Media Writer است.

هنگامی که Fedora Media Writer نصب شد، درایو فلش شما را طوری تنظیم می‌کند که یک نسخه "Live" از Fedora Workstation را اجرا کند، به این معنی که می‌توانید آن را از درایو فلش خود بوت کنید و بلافاصله آن را بدون ایجاد هیچ تغییر دائمی در رایانه خود امتحان کنید. اگر آن را پسندید، نصب آن بر روی هارد دیسک تنها با کلیک روی چند دکمه است.

دانلود Fedora Workstation

برای x86_64 :

برای ARM® aarch64 :

حداقل سیستم مورد نیاز

فدورا برای نصب و اجرای موفقیت آمیز به حداقل ۲۰ گیگابایت دیسک، ۲ گیگابایت رم نیاز دارد.

دو برابر این مقادیر توصیه می شود.


پست های توصیه شده