CXS چیست؟

CXS چیست؟
توسط

CXS چیست و کاربردهای آن

cxs مخفف شده از ( ConfigServer eXploit Scanner ) و محصول شرکت کانفیگ سرور ( ConfigServer ) است . cxs محصولی از این شرکت قدرتمند برای جلوگیری از اجرای فایل های مخرب مانند شل و ابزارهای هک می باشد .

cxs یا آنتی شل ( در ایران بیشتر با نام آنتی شل شناخته می شود ) مصخوص سرور های لینوکس با سیستم عامل CentOS و کنترل پنل های محبوب سی پنل و دایرکت ادمین می باشد .cxs

این محصول شرکت کانفیگ سرور ، یک ویژگی قابل توجه با نام Realtime Monitoring دارد که وظیفه آن بررسی لحظه به لحظه سرور و مانیتور آن می باشد .

درصورتی که شما برروی سرور خود CXS نصب کرده باشید میتوانید با کانفیگ مناسب CXS Watch Daemon ، به صورت لحظه ای فایل هایی که روی سرور آپلود می شوند را بررسی کنید و در صورت مخرب بودن فایل های آپلودی ، CXS سریعا آن را حذف و یا قرنطینه خواهد نمود.

مزایای اسکریپت CXS چیست:

هماهنگی با ModSecurity: با پیکربندی مناسب می‌توان تنظیم کرد که وقتی فایل مخربی بر روی سرور آپلود شد، IP شخص آپلود کننده توسط ModSecurity مسدود شود.

هماهنگی با آنتی ویروس قدرتمند ClamAv: با آنتی ویروس قدرتمند ClamAv از آپلود ویروس‌ها جلوگیری می‌شود.

هماهنگی با فایروال CSF: با پیکربندی مناسب می‌توان تنظیم کنیم که وقتی فایل مخربی بر روی سرور آپلود شد، IP شخص آپلود کننده توسط CSF مسدود شود.

قابلیت‌های CXS چیست:

شناسایی فایل‌های Binary قابل اجرا.

شناسایی فایل مخرب براساس نام فایل.

تنظیم اسکن با Cron.

قابلیت زمان بندی اسکن فایل‌ها.

همگام سازی با فایروال CSF.

شناسایی و ارسال گزارش در مورد حملات symlink.

همگام سازی با آنتی ویروس قدرتمند ClaimAV.

شناسایی بیش از ۶۰۰۰ فایل مخرب.

شناسایی نسخه‌های قدیمی CMSهای معروف (مانند WordPress, Joomla, osCommerce , Drupal) و ارسال گزارش به مدیر.


پست های توصیه شده